Zápis dětí do 1. třídy - všem našim předškolákům držíme palečky - jste šikulky, TO DÁTE !!!

Krásné velikonoční svátky

25. 8. 2022

KDO SE TĚŠÍ DO ŠKOLKY? - Já, já, já, já

Pusťte dětem písničku - ať mají úsměv na líčku.

25. 8. 2022

Milí rodiče,

prázdniny nám pomaličku končí a blíží se nový školní rok pro vaše děti v naší školce.  Pro některé je to rok první, pro jiné zase poslední .

Zde jsou krátké informace:

ZAČÍNÁME 1. 9. 2022

- školka je otevřena od 6h,

- prosíme, aby děti byly ve školce do 8h, poté se školka zamyká

- svůj čas uzpůsobte tak, aby dítě mělo dostatek času na převlečení a rozloučení

- loučení neprodlužujte

První schůzka s rodiči ( pro klidný průběh bez dětí) je ve čtvrtek 1. 9. 2022 v 16h v prostorách školky. Prosíme o účast alespoň jednoho z rodičů.

24. 4. 2022

Dokumenty související se zápisem :

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

18. 3. 2022

A je to tady - všem našim předškolákům držíme palečky při jejich první zkoušce.

10. 2. 2022

1. 2. 2022

Od 1. 2. 2022 dochází k navýšení ceny stravného u děti v MŠ, 6-leté z 36,- Kč na 37,- Kč a u 7. letých z 38,-Kč na 41,- Kč.

23. 12. 2021

Vážení rodiče,

jelikož jste se opět nemohli zúčastnit vánoční besídky, Ježíšek vám posílá alespoň malý dáreček v podobě vánočního videa vašich dětí.

Přejeme vám pohodové prožití vánočních svátků a těšíme, že příští rok uvidíte vystoupení dětí na živo.

Krásné Vánoce

24. 8. 2021

Nový školní rok 2021 - 2022

Milí rodiče,

vítám vás v přípravném týdnu nového školního roku 2021-2022. V krátkosti pár důležitých informací:

1. přihlášení a odhlášení stravy si rodiče vyřizují sami a to přímo v jídelně email: jidelnastonava@volny.cz nebo tel.: 596422011 a to den dopředu nebo nejpozdeji v den nepřítomnosti do 7h ráno.
  2. učitelce je potřeba nahlásit nepřítomnost dítěte nejpozději v daný den do 7h na email: ms.horany@seznam.cz, tel.: 596422052 nebo mobil 602558027
  3. rodiče nově přijatých dětí, kteří ještě neodevzdali vyplněný a lékařem potvrzený EVIDENČNÍ LIST, je potřeba vzít první den nástupu dítěte, jinak nemůže dítě do školky nastoupit.
  4. ve středu 1. 9. 2021 v 16h bude schůzka s rodiči (pro klidnější průběh bez přítomnosti dětí)
  5. PROVOZ MŠ je 6 - 16h, ranní scházení dětí je do 8h - pak je školka uzamčena a dítě do školky nebude v tento den moci nastoupit.
  6. do školky může nastoupit dítě, které během dne nepotřebuje pleny, ale sám si zajde na toaletu !!!
  7. věci dětem podepište
  8. dejte dětem do skříňky dostatek věcí na převlečení (případné polití, ušpinění...)
  9. do MŠ prosím přineste viz.foto

Milí rodiče,

období nástupu do mateřské školy je pro dítě jeden z nejdůležitějších okamžiků v jeho životě. Představuje to pro dítě novou situaci, která vyžaduje velmi citlivý a trpělivý přístup jak učitelek tak i rodičů.

Pro snadnější zapojení vašeho dítěte do kolektivu v nové školce vám bude nápomocno DESATERO PRO RODIČE (viz.soubor).

Co by mělo vaše dítě zvládnout před nástupem do MŠ

•  Znát své jméno a příjmení
  • Umět si říci co chce nebo potřebuje
  • Spolupracovat při oblékání a svlékání
  • Umět nazouvat a vyzouvat obuv
  • Vysmrkat se a použít kapesník
  • Držet lžíci a umět se najíst
  • Při jídle sedět u stolu
  • Umět pít z hrnečku a skleničky
  • Používat toaletu
  • Umět si umýt ruce mýdlem, utřít se do ručníku
  • Ujít kratší vzdálenost během pobytu venku

18.4.2021

Holky, kluci pojďte k nám,

v Beruškách si budem hrát,
spoustu věcí objevíme,
hodně toho vyrobíme,
zpívat budem každý den,
legraci si užijem...

E-strava

DŮLEŽITÉ !!!

Milí rodiče, přečtěte si, prosím, informace od p.vedoucí z jídelny ohledně nové změny v organizaci přihlašování a odhlašování stravy s účinností od 1. 3. 2021.

Děkujeme za spolupráci

MŠ Hořany Stonava